ΕΚΘΕΣΗ ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ 2022-23

Οι Καλλιτεχνικές δημιουργίες των μαθητών του σχολείου στο μάθημα των Εικαστικών.

Εργασία μαθητών στα πλαίσια του μαθήματος της Νεοελληνικής γλώσσαςΕργασία μαθητών στα πλαίσια του μαθήματος της Νεοελληνικής γλώσσας

Στα πλαίσια του μαθήματος της Νεοελληνικής γλώσσας οι μαθητές Μανέτης Ιάκωβος, Μαρινόπουλος Ερμής, Μαυρής Λεωνίδας, Μπουράνη Μαρία και Μασούντ Φιλοπατήρ, εργάστηκαν με την καθοδήγηση της φιλολόγου κ. Μαντζαβίνου Αγγελικής, στην

Έκθεση της μαθήτριας Τσιβοπούλου Αφροδίτης με θέμα “Η φιλία είναι ανάγκη της ψυχής”Έκθεση της μαθήτριας Τσιβοπούλου Αφροδίτης με θέμα “Η φιλία είναι ανάγκη της ψυχής”

Η φιλία είναι ‘‘ανάγκη’’ της ψυχής α) Πώς ωφελεί τους νέους ανθρώπους κυρίως; β) Μπορεί να το κάνει αυτό η διαδικτυακή φιλία;  Οι ανθρώπινες σχέσεις είναι απαραίτητες στην εποχή μας.