Οι μαθητές της Β΄ Γυμνασίου παρουσιάζουν το νερό

Οι μαθητές της Β΄ Γυμνασίου εργάστηκαν ομαδικά ή ατομικά, στο πλαίσιο του μαθήματος της Χημείας και δημιούργησαν ψηφιακούς πίνακες ανακοινώσεων, με τη διαδικτυακή εφαρμογή “padlet“. Σε αυτούς παρουσιάζουν πληροφορίες, βίντεο, εικόνες για το νερό όχι μόνο από χημική σκοπιά. Η προσέγγιση είναι διαθεματική. Επιπλέον, με τη χρήση διαδικτυακών εκπαιδευτικών εργαλείων τα παιδιά δημιούργησαν τα δικά τους σταυρόλεξα σχετικά με το νερό και τα ανάρτησαν στους ψηφιακούς πίνακες ανακοινώσεών τους.

Πατώντας στον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να περιηγηθείτε σε ένα ψηφιακό βιβλίο που παρουσιάζει τις εργασίες των μαθητών μας.