Ευρωπαϊκό πρόγραμμα Horizon2020 CONNECT “ΔΙΕΡΕΥΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΜΙΚΡΟΠΛΑΣΤΙΚΑ”

ΔΙΕΡΕΥΝΩΝΤΑΣ ΤΑ ΜΙΚΡΟΠΛΑΣΤΙΚΑ

Μια πολυτροπική εργασία μαθητών των τμημάτων Β1, Β2 και Γ3 του σχολικού έτους 2022-2023, στα πλαίσια του ευρωπαϊκού προγράμματος Horizon2020 Connect. Η εργασία περιλαμβάνει ένα ψηφιακό κωμικογράφημα, ένα διαφημιστικό σποτ στα αγγλικά σχετικά με τη θαλάσσια ρύπανση και το σχεδιασμό ενός φιλτρου συλλογής μικροπλαστικών που τοποθετείται στο πλυντήριο. Η εργασία παρουσιάστηκε στο μαθητικό συνέδριο του ευρωπαϊκού προγράμματος Connect στις 17-05-2023.

Συμμετοχή του σχολείου στο 2ο Διεθνές Μαθητικό Συνέδριο – Φλωρεντία 2023Συμμετοχή του σχολείου στο 2ο Διεθνές Μαθητικό Συνέδριο – Φλωρεντία 2023

Το σχολείο μας συμμετείχε στο 2 ο Διεθνές Μαθητικό Συνέδριο, που διεξήχθη στηΦλωρεντία της Ιταλίας από 16 έως 20 Μαρτίου 2023. Το Συνέδριο διοργανώθηκεαπό την ΕΛ.Ε.ΜΑ.ΣΥΝ. «Ελληνικά Ευρωπαϊκά Μαθητικά Συνέδρια»,

Διαγραμματική αποτύπωση πολιτιστικού προγράμματος 2021-22Διαγραμματική αποτύπωση πολιτιστικού προγράμματος 2021-22

Διαγραμματική αποτύπωση της αξιολόγησης του πολιτιστικού προγράμματος “Έχει όρια η αγάπη? Οικογένεια και δεσμοί αγάπης μέσα από τη δημοτική ποίηση και τη λαϊκή παράδοση” και της αυτοαξιολόγησης των μαθητών/τριών.