Τσικνοπέμπτη

Στις 16 Φεβρουαρίου γιορτάστηκε η Τσικνοπέμπτη στο σχολείο τις δύο τελευταίες ώρες. Τα παιδιά μέσα στη εορταστική ατμόσφαιρα της ημέρας, τσίκνησαν μετά από συνεννόηση της Διευθύντριας με το κυλικείο. Χόρεψαν και διασκέδασαν κάτω από τους ήχους αποκριάτικων ρυθμών.

20170216_12000720170216_120001

Συμβουλευτική & Επαγγελματικός ΠροσανατολισμόςΣυμβουλευτική & Επαγγελματικός Προσανατολισμός

Την Τετάρτη 26-11-14, οι μαθητές μας της Γ’ τάξης, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν το ενημερωτικό σεμινάριο του ΕΟΠΕΠ για την Νέα Διαδικτυακή Πύλη Συμβουλευτικής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού εφήβων «www.eoppep.gr/teens».

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟΝ 1Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ
ΒΙΟΛΟΓΙΑΣΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟΝ 1Ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ
ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ

Στις 11/5/2022 πραγματοποιήθηκε ο 1ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Βιολογίας για τοΓυμνάσιο και συγκεκριμένα τους μαθητές της Γ΄Γυμνασίου.Η συμμετοχή των μαθητών στους διαγωνισμούς πανελλαδικής εμβέλειας είναισημαντικός, γιατί οι διαγωνιζόμενοι δοκιμάζονται σε θέματα