Συμμετοχές σε Αθλητικές δράσεις

Στα πλαίσια του μαθήματος της Φυσικής Αγωγής οι μαθητές συμμετείχαν κατά τη διάρκεια της σχολική χρονιάς στις παρακάτω εκδηλώσεις :

29/11/24 : Αγώνες καλαθοσφαίρισης , πετοσφαίρισης και ποδοσφαίρου που διοργάνωσε η Δ.Δ.Ε Δ Αθήνας σε συνεργασία με τον Δήμο Γλυφάδας και το Γραφείο Φυσικής Αγωγής.

3/4/24 : Αγώνες επιτραπέζιας αντισφαίρισης και αντιπτέρισης με τίτλο ” Παίζω με ρακέτα και μπάλα” που διοργάνωσε το Γραφείο Φυσικής Αγωγής της Δ.Δ.Ε. Δ Αθήνας.

13-24/5/24 : Ενδοσχολικό Πρωτάθλημα πετοσφαίρισης και καλαθοσφαίρισης στην Α και Β τάξη και πετοσφαίρισης στη Γ τάξη.

Ακόμα δημιουργήθηκε ομάδα εκμάθησης παραδοσιακών και μοντέρνου χορού στο σχολείο.

Τέλος για τους μαθητές της Β τάξης έγινε ενημέρωση για την αξία του σωστού πρωινού γεύματος στην υγιή ανάπτυξη των εφήβων,  κλήθηκαν να συλλέξουν σχετικές πληροφορίες και έφτιαξαν κολλάζ για το θέμα αυτό.