΄Εχει όρια η αγάπη;

Αν υπάρχει κάτι στη ζωή που δεν είναι μετρήσιμο, αυτό είναι το μέγεθος της αγάπης που μπορείς να μοιράσεις στους ανθρώπους που έχεις γύρω σου, πλάι σου, μαζί σου… Η αγάπη είναι η υπέρβαση του εαυτού, για να πλησιάσουμε τον άλλον, είναι τρόπος ζωής, είναι δημιουργία, είναι ανάσταση μέσα από το θάνατο. Πέλαγος ανεξάντλητο η αγάπη και όταν τη νιώθεις πραγματικά, τότε συνειδητοποιείς ότι δεν υπάρχουν όρια. Αυτές οι σκέψεις αποτυπώνονται, μέσα στα δημοτικά μας τραγούδια και στη λαϊκή παράδοση.

Η αγάπη δεν έχει όριο.

Ευρωπαϊκό πρόγραμμα Horizon2020 CONNECT “ΔΙΕΡΕΥΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΜΙΚΡΟΠΛΑΣΤΙΚΑ”Ευρωπαϊκό πρόγραμμα Horizon2020 CONNECT “ΔΙΕΡΕΥΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΜΙΚΡΟΠΛΑΣΤΙΚΑ”

ΔΙΕΡΕΥΝΩΝΤΑΣ ΤΑ ΜΙΚΡΟΠΛΑΣΤΙΚΑ Μια πολυτροπική εργασία μαθητών των τμημάτων Β1, Β2 και Γ3 του σχολικού έτους 2022-2023, στα πλαίσια του ευρωπαϊκού προγράμματος Horizon2020 Connect. Η εργασία περιλαμβάνει ένα ψηφιακό κωμικογράφημα,

7 Απριλίου 2017 ” Όνειρο καλοκαιρινής νυκτός “7 Απριλίου 2017 ” Όνειρο καλοκαιρινής νυκτός “